yatskiv@gmail.com
(067)6721933, (063)8484108, (050)2339902
Logo
Тривалість: 08 Чер 2018 - 15 Чер 2018
Міста: Сучевіца, Молдовіта, Нямц, Бухарест, Агіа-Тріада, Салоніки, Метеори, Рильський монастир, Софія, відпочинок на морі
Ціна: 375 євро + 200 грн
Зареєструватись!
Сучевіца, Молдовіта, Нямц, Бухарест, Агіа-Тріада, Салоніки, Метеори, Рильський монастир, Софія, відпочинок на морі
08.06.2018 р.  —  15.06.2018 р.
Акція! 355€+200 грн. 375€ + 200 грн. при реєстрації та оплаті завдатку до 30.03.2018 р.

Неймовірні розписи монастирів у Румунії, грецькі монастирі в Агіа-Тріада та Метеори, що входять до списку 20 найвизначніших місць світу, а на додачу ще й неймовірний Рильський монастир у Болгарії… А ще Бухарест, Солоніки, Софія та відпочинок на морі! Чи це не достатньо причин, аби долучитись до нашого паломництва? 

Програма паломництва:

День 1, 08.06.2018, п’ятниця:

Виїзд зі Львова. Нічний переїзд до Румунії.

День 2, 09.06.2018, субота:

Прибуття у Румунію. Відвідини монастирів: Сучевіца, Молдовіта, Нямц.

Комплекс монастиря Сучевіца підкріплений, подібно фортеці, захисними вежами з усіх чотирьох боків, а стіни церкви оздоблені тисячами малюнків. До речі, незважаючи на те, що західна стіна церкви немає малюнків, кількість малюнків на решти трьох стінах церкви монастиря Сучевіца перевищує кількість малюнків інших монастирів регіону. Тут, в колишньому залі ради монастиря, що було перетворено на музей, зберігається колекція предметів великого художнього й культурного значення.

Монастир Молдовіца датується 1532-им роком. Його оточують стіни, 1.20 м. завширшки та 5 м. заввишки. Він унікальний завдяки декільком іконографічним цінностям, стилю опису і переважаючим червоно-коричневим колірним відтінкам. Монументальний малюнок про падіння Константинополя змальований сильними відтінками червоного, синього, жовтого та коричневого. Всередині церкви зберігаються меблі з XVI-го ст., в тому числі крісло воєводи Петра Рареша.

Нямецька Лавра заснована в 1367 році. Тривалий час монастир був центром релігійної просвіти Румунії і, через визначну значимість, користувався благодіяннями господарів, бояр і деяких російських царів. Господар Петро I Мушат побудував у XIV столітті першу церкву в обителі. Особливо розквітла обитель за молдавського господаря Олександру чел Буна, коли замість старої дерев’яної церкви побудували нову кам’яну та спорудили дзвіницю, що збереглася до нашого часу. У XV столітті монастир – центр книгописания, де переписували рукописи відомі майстри. Нямецька лавра була одним з найбільших середньовічних центрів молдавської культури й освіти. Також, її ченці часто ставали молдавськими єпископами та митрополитами.

Переїзд до Бухаресту.

Нічліг у готелі.

День 3, 10.06.2018, неділя:

Сніданок. Літургія. Екскурсія Бухарестом.

Бухарест розкинув свої володіння в дуже мальовничому місці: навколо праліси і чисті озера. Серед незайманої природи ховаються монастирі православних віруючих і боярські палаци. Архітектура вражає своїми контрастами: строгі, геометрично підкреслені будівлі вигадливо поєднуються з розкішними, пишними та урочистими спорудами у візантійському стилі. Ниточка минулого веде крізь лабіринти історії й давні легенди оживають у Королівському палаці, палаці Парламенту, Констакуділо, старовинних церквах та музеях.

Переїзд до Агіа-Тріада (Греція). Поселення у 4-ри зірковий готель на березі моря. Вечеря та нічліг.

День 4, 11.06.2018, понеділок:

Сніданок. Літургія. Відпочинок на морі.

Вечеря та нічліг у готелі.

День 5, 12.06.2018, вівторок:

Сніданок. Літургія. Переїзд у Салоніки. Екскурсія містом.

Стародавнє місто Салоніки, що розташувалось на березі затоки Термаікос – це друге за величиною місто-порт Греції. Це неперевершений курорт і колиска національної культури водночас. Колоритні ландшафти, розвинена туристична інфраструктура, приємний клімат – усе це забезпечило репутацію ідеального місця для відпочинку.

Переїзд до Агіа-Тріада. Вечеря та нічліг у готелі.

День 6, 13.06.2018, середа:

Сніданок. Літургія. Переїзд до Метеор.

Метеори, як і Афінський Акрополь, входять до списку 20 найвизначніших місць світу. Неординарність Метеор полягає в поєднанні феноменального природного ландшафту з творінням людських рук. Грандіозні скелі, що височіють на рівній поверхності у Фессалійській долині сягають висоти 400 метрів, що само по собі є дуже рідкісним явищем у природі. Ці дивні, ніби повислі в повітрі скульптури, отримали назву Метеори (від грецького “метеорос”  ті, що висять в повітрі). Метеори належать до найбільш відвідуваних місць паломництва для всіх православних християн і водночас одними з найбільш відвідуваних місць Греції для іноземних туристів.

Переїзд до Агіа-Тріада. Вечеря та нічліг у готелі.

День 7, 14.06.2018, четвер:

Сніданок. Літургія.  Переїзд до Рильського монастиря (Болгарія). Екскурсія.

Рильський монастир знаходиться серед величних Рильських гір, на висоті 1147м над рівнем моря, на березі ріки Рильська, за 117 км від столиці Болгарії – Софії. Монастир заснований у X столітті відлюдником – канонізованим святим Іваном Рильським. Монастир – величезний пам’ятник болгарського Відродження (ХVIII-XIX ст.), символ прославляння слов’янської культури після століть чужоземного рабства, один із центрів боротьби народу за політичну і духовну свободу.

Після пожежі у 1833 році, Рильський монастир був відновлений. Зовнішня сторона – могутні кам’яні стіни і захисні вежі, нагадують фортецю і надають монастиреві строгий і суворий вигляд. А внутрішня сторона – головна церква монастиря – Різдва Пресвятої Богородиці, кам’яна Хрельова вежа (1335р.), три каплиці, фасадні арки, гостьові приміщення вражають своїм красивим розписом, витонченими дерев’яними сходами, ажурною різьбою по дереву. Все це діло майстрів-іконописців Самоковської і Банської шкіл (XIX ст.).

Переїзд до Софії. Екскурсія містом.

Софія – це не просто столиця Болгарії, але й головний культурний центр країни з численними храмами, театрами, галереями, музеями та виставковими залами.

Кафедральний собор – храм-пам’ятник св. Олександра Невського – вважається одним із символів Софії. Собор – найбільший на Балканах православний храм, символ звільнення Болгарії.

Нічний переїзд до Львова.

День 8, 15.06.2018, субота:

Повернення до Львова.

 

Вартість паломництва: 355€ + 200 грн. 375€ + 200 грн. при реєстрації та оплаті завдатку до 30.03.2018 р.

У вартість входить: 5 нічлігів у готелі, 5 сніданків, 4 вечері; супровід духівника та керівника групи; медичне страхування.

У вартість не входить: вхідні квитки у монастирі Метеорів та екскурсії згідно програми – разом 40€.

Паломницький центр залишає право змінювати програму паломництва без втрати значимості об’єктів.